Uwaga! Ta strona nie była aktualizowana od ponad 10 lat, więc może zawierać przestarzałe informacje.
Najświeższe informacje znajdziesz obecnie na moim blogu: blog.malcom.pl ;)

Text FeedCount

dodano 02/09/2009

rootWtyczki \ WordPress \

Text FeedCount displays your feed's current circulation calculated by FeedBurner.

Prosta wtyczka dla WordPressa pobierająca z serwisu FeedBurner licznik czytelników kanału naszego bloga. Typowe liczniki oferowane przez serwis są w postaci graficznej, a nie zawsze da się je dobrze wkomponować w używany styl, czasem lepiej wygląda prezentacja czystym tekstem.

Wykorzystując API FeedBurnera, a dokładniej Awareness API w łatwy sposób możemy pobrać interesujące nas dane. Prosty zabieg, wystarczy funkcja pobierająca odpowiedz w XML i wyświetlająca dane, ale nie wszyscy potrafią to zrobić, dlatego powstał ten prosty plugin.

Oczywiście pobierane dane są cacheowane w bazie danych, ich żywotność wynosi 3600 sekund.

Download

tfc.zip [698 B] pobrano 171 razy
dodano 04/09/2009
paczka z pluginem tfc

Instalacja

Instalacja prosta, kopiujemy plik wtyczki do odpowiedniego katalogu na serwerze, a następnie włączamy wtyczkę w Panelu Administracyjnym naszego Wordpressa.

Pozostaje jeszcze dodanie do szablonu, w miejscu, gdzie chcemy wyświetlić licznik wywołanie funkcji feed_count, z podaniem naszego identyfikatora w serwisie FeedBurner:

<?php feed_count(1002334); ?>

Lepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie czy funkcja w ogóle istnieje, co w przypadku wyłączenia wtyczki nie spowoduje wyrzucenia błędów:

<?php if (function_exists(tfc_count)) tfc_count(1002334); ?>

Uwaga

Wtyczka do pobierania danych z serwisu FeedBurner korzysta z rozszerzenia CURL (Client URL Library Functions), więc musimy sie upewnić, że jest ono dostępne na naszym serwerze.

Linki

Linki do stron związanych z pluginem:

Changelog

Wersja 0.1 (04/07/2007):

  • pierwsza wersja

aktualizacja 04/09/2009