Uwaga! Ta strona nie była aktualizowana od ponad 10 lat, więc może zawierać przestarzałe informacje.
Najświeższe informacje znajdziesz obecnie na moim blogu: blog.malcom.pl ;)

Pinger++

dodano 06/09/2009

rootBiblioteki \

Komunikacja z serwisem miniblogowym pinger.pl w C++.

Pinger++ jest biblioteką napisaną w języku C++ służącą do łatwej komunikacji z serwisem pinger.pl. Do komunikacji z serwisem wykorzystywane jest pingerowe API, wymiana danych nastepuje w formacie XML.

Biblioteka implementuje w pełni, publicznie dostępne API serwisu pinger.pl, a nawet trochę więcej niż zawarto w dokumentacji.

Obsługę sesji HTTP zapewnia klasa HttpSession, a w roli parsera XML wykorzystano libxml2. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać w bibliotece inną bibliotekę sieciową, czy parser XML, należy tylko zadbać o zachowanie niezmienionego publicznego interfejsu obu tych klas.

Example

Prosty przykładowy program dołączony jest do źródeł biblioteki.

Dokumentacja

Ze względu, iż Pinger++ implementuje w pełni API serwisu, a metody i ich argumenty odpowiadają znaczeniowo informacjom zawartym w dokumentacji API, dlatego aktualnie zrezygnowano z jakiejkolwiek dokumentacji biblioteki.

Licencja

Biblioteka udostępniana jest publicznie na zasadach licencji GNU Lesser General Public License w wersji 3.

Download

pingerpp.zip [17.85 KB] pobrano 198 razy
dodano 06/09/2009
źródła biblioteki z przykładem wykorzystania

Uwaga

Od jakiegoś czasu biblioteka nie działa, spowodowane jest to ostatnimi zmianami i nowymi możliwościami oferowanymi przez API. Zapewne w niedalekiej przyszłości zostanie to naprawione wraz z nowym modelem biblioteki.

Linki

aktualizacja 06/09/2009